Kapat

Youtube Son 3 Yılda Youtuber ve Sanatçılara 30 Milyar Dolardan Fazla Ödeme Yaptı

youtube

Youtube Son 3 Yılda Youtuber ve Sanatçılara 30 Milyar Dolardan Fazla Ödeme Yaptı

CEO Susan Wojcicki tarafından açıklanan verilere göre, YouTube son üç yılda içerik oluşturuculara, sanatçılara ve medya kuruluşlarına 30 milyar dolardan fazla ödeme yaptığını bildirdi.

Popüler Türk Youtuber’lara ve Diğer Kanallara Yapılan Ödemeler

Tahminlerimizce Türkiye’de popüler olan 9 Youtube kanalına sadece 54.5 milyon dolar ödeme yapıldığını söyleyebilir. Bu kanallar arasında, Netd Müzik, OYUNCAKOYNUYORUM, Sevimli Dostlar, Enes Batur, Çukur, Kafalar, Orkun Işıtmak, Delimi NE ? ve Reynmen bulunuyor.

Netd Müzik Tahmini Kazancı

netd müzik

23 Ocak 2014 tarihinde Youtube platformuna katılan Netd Müzik, anlaşmalı müzik yapım firmalarından sağladığı, Türkçe pop müzikten alternatif müziğe kadar çeşitli tarzlardaki müzik kliplerinin resmi yayın platformudur. Netd Müzik Youtube kanalının tahmini kazancı 27,5 milyon dolardır. Netd Müzik kanalı Türkiye sıralamasında birinci sırada bulunmaktadır.

OYUNCAKOYNUYORUM Tahmini Kazancı

oyuncakoynuyorum

13 Mar 2016 tarihinde Youtube platformuna katılan OYUNCAKOYNUYORUM kanalı, ailecek geçirdikleri vakitleri takipçileriyle paylaşıyor. OYUNCAKOYNUYORUM Youtube kanalının tahmini kazancı  13,1 milyon dolardır. OYUNCAKOYNUYORUM kanalı Türkiye sıralamasında üçüncü sırada bulunmaktadır.

Sevimli Dostlar Tahmini Kazancı

Sevimli Dostlar

27 Haz 2013 tarihinde Youtube platformuna katılan Sevimli Dostlar kanalı, Kırmızı Balık, Ali Baba’nın Çiftliği, Küçük Kurbağa, Mini Mini Bir Kuş Donmuştu, Arı Vız Vız Vız, Bak Postacı Geliyor gibi klasik çocuk şarkılarının yanı sıra, 100’ün üzerinde özgün ve eğitici bebek şarkıları ile çocukları hem eğlendiren hem öğreten bir çizgi film kanalı. Sevimli Dostlar Youtube kanalının tahmini kazancı 9,2 milyon dolardır. Sevimli Dostlar Youtube kanalı Türkiye sıralamasında on yedinci sırada bulunmaktadır.

Enes Batur Tahmini Kazancı

Enes BATUR KAZANCI

18 Kas 2012 tarihinde Youtube platformuna katılan Enes Batur, 5 Yıldır Youtube’a içerik çıkartıyor. Hemen hemen her türde içerik yapıyor ve istediğimi yapmakta sonuna kadar özgür olduğunu belirtiyor. Enes Batur Youtube kanalının tahmini kazancı 7,8 milyon dolardır.

Çukur Youtube Kanalı Tahmini Kazancı

13 Eyl 2017 tarihinde Youtube platformuna katılan Çukur dizisi kanalı, İstanbul’un suçla özdeşleşmiş mahallesinde bulunan bir ailenin hikayesinin anlatıyor. Çukur Youtube kanalı tahmini kazancı 7,7 Milyon dolardır.

KAFALAR Youtube Kanalı Tahmini Kazancı

kafalar youtube kazancı

26 Ara 2014 tarihinde Youtube platformuna katılan KAFALAR kanalı, eğlence ve dostluk temasını işleyen aynı zamanda takipçilerine paylaşmayı aşılamakta ve paylaşarak büyümekte. KAFALAR Youtube kanalı tahmini kazancı 1,3 milyon dolardır.

Orkun Işıtmak Youtube Kanalı Tahmini Kazancı

orkun-isitmak tahmini kazancı

18 Nis 2010 tarihinde Youtube platformuna katılan Orkun Işıtmak, “Evet herkese merhaba ben Orkun” diye başlar eğlence ve komedi dolu videoları. Video blog (vlog) videoları ile günlük yaşamında yaptığı etkinlikleri gösterir , gittiği yerleri anlatır ve hayatını sizlerle paylaşır. “Yabancı Şarkılar Türkçe Olsaydı” gibi serileri ile de aslında gözümüzün önünde olan ama göremediğimiz komik detaylara değinir. Orkun Işıtmak Youtube kanalı tahmini kazancı 1,2 milyon dolardır.

Delimi Ne Youtube Kanalı Tahmini Kazancı

11 Nis 2017 tarihinde Youtube platformuna katılan Delimi Ne kanalı, İlginç, komik, eğlenceli ve tehlikeli video içerikleri üretiyor. Delimi Ne Youtube kanalı tahmini kazancı 2 milyon dolardır.

Reynmen Youtube Kanalı Tahmini Kazancı

12 Oca 2016  tarihinde Youtube platformuna katılan Yusuf Aktaş nam-ı diğer Reynmen, 6 Aralık 1995’de İstanbul’da dünyaya gelmiştir. YouTube hayatına 12 Ocak 2016 tarihinde başlamış ve geneli life style, entertainment tarzı videolarla tanınmıştır. Daha sonra 25 Ocak 2019 tarihinde Derdim Olsun adlı parçayla bir çok rekora imza atmıştır. Reynmen Youtube kanalı tahmini kazancı 1.5 milyon dolardır.

İlginizi çekebilir:

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir