YouTube PiP Modu Kullanıma Açıldı! İşte Detayları

YouTube PiP

Apple kullananların ilgiyle beklediği YouTube PiP modu sonuna kullanıma açıldı. Şu anda ABD’deki iPhone kullanıcıları bu özellikten yararlanabiliyor.

Apple şirketi geçen sene iOS 14 işletim sistemini piyasaya çıkardığında PiP (görsel içerisinde görsel) modunu da kullanıcılara sunmuştu. Bu yeni özellik uzun zamandır sistem tarafından desteklense bile YouTube’un iOS sürümünde bununla ilgili bir destek yoktu. Sonunda Google iPad ve iPhone için PiP modunu kullanıcılara sundu.

YouTube PiP

Uzun zamandır şirket uygulaması bulunan iPhone ve iPad cihazlar için PiP özelliğinin gelmesini bekliyordu. Kullanıcılar bazen safari içerisinde bu modun açıldığını söylese bile uygulamanın böyle bir desteği yoktu.

YouTube iPhone ve iPad’de PiP özelliği geldi

YouTube için PiP (görsel içerisinde görsel), kullanıcıların akıllı cihazlarında farklı bir yede gezinirken dahi uygulamanın ufak bir ekranda çalışmasına olanak sağlıyor. Şu anda yeni özellik iOS’ta YouTube Premium üyelerince kullanılabiliyor. Önümüzdeki zamanlarda ise bu yeni özellik ABD’deki bütün kullanıcılar için sunulacak.

ABD’de bulunan bazı kullanıcılar ücretsiz olan abonelikte YouTube PiP özelliğini kullanabildiklerini söylediler. Fakat bu özellik açık olsa bile YouTube şirketi tekrardan reklamları göstermeye devam edecek. Yani reklam olmadan YouTube deneyimi için tekrardan Premium aboneliğin satın alınması gerekecek. Aksi taktirde ücretsiz kullanıcılar reklamlar görmeye devam edecektir.