Yeni Redmi Note 10 Tanıtım Tarihi Açıklandı

Yeni Redmi Note 10

Xiaomi şirketinin Redmi ismi altında piyasaya çıkardığı akıllı cihazlar, şimdiye kadar oldukça iyi bir başarı elde etti. Şirketin özellikle Note modelleri her sene satışlarda kendi seviyelerinde kıyasıya mücadele etti, kimi zaman da bu mücadelelerden başarı ile ayrıldı. Xiaomi şirketinin yeni Redmi Note 10 serisinin çıkışını beklerken şirket, dün bu serinin ne zaman tanıtılacağını da paylaştı. İşte detayları…

Xiaomi şirketi, yaptığı paylaşımda yeni Note 10 serisinin 26 Mayıs tarihinde tanıtılacağını paylaştı. Marka, resmi duyurudan sonra akıllı telefonun bazı resimlerini ve teknik özelliklerini paylaştı. Basın görsellerinde bulunan özellikler, Redmi şirketinin bu sene de büyük başarılara imza atacağına işaret ediyor.

Yeni Redmi Note 10 basın görselleri:

Yeni Redmi Note 10

Note 10 serisinin yeni özelliklerinin en büyüklerinden biri ise NFC 3.0 desteği oldu. Marka, buna özel bir resim de yayımladı. NFC teknolojisinin son versiyonu ile beraber kullanıcılar, daha yüksek güvenliğe, daha başarılı bir bağlantıya ve ilk kez ikili doğrulama sistemine kavuşacak. NFC 3.0 desteğinin yanı sıra akıllı telefon, teknik özellikleriyle de oldukça dikkat çekiyor.

Redmi Note 10, 193 gram ağırlığa sahip olmasına rağmen bünyesinde amiral gemisi bir işlemci çift kanal UFS 3.1 depolama ve sağlam bir soğutma sistemi bulunacak. Akıllı telefonun ne tür bir işlemciye sahip olduğu ise şimdilik resmi olarak açıklanmamış olsa bile tahminler, MediaTek’in Dimensity 1100 işlemcisi üstünde yoğunlaşıyor. Son olarak akıllı telefonun 8 GB’lık ram ile birlikte gelmesi bekleniyor.

Kamera tarafında yeni Redmi Note 10, bir önceki sürümden farklı olarak kurulumu sağ üst tarafta barındırıyor. Hemen hemen aynı tasarım çizgisine sahip olan kurulumda üç farklı kamera bulunuyor. Ayrıca kızılötesi uzaktan kumanda sensörü, Note serisinde bulunmaya devam edecek. Serinin fiyatı ise 280 dolardan başlayacağı düşünülüyor.