iPad Mini Çıkış Tarihi; Bu Yılın Sonunda Gelecek

iPad mini çıkış tarihi

Apple, geçtiğimiz günlerde düzenlemiş olduğu etkinlikte iPad Pro ve iMac modelleri ve pek çok yeni ürünü kullanıcılarına tanıttı. Fakat Apple merakla beklenen iPad mini tabletini düzenlenmiş olduğu etkinlikte teğet geçti. Ancak Apple analistinin yorumuna göre yeni iPad Mini tabletin de artık piyasaya sürülecek üzere olduğu. iPad Mini çıkış tarihi belli oldu.

Tanınmış Apple analistlerinden olan Ming-Chi Kuo, yeni iPad mini tableti hakkında birkaç iddiada bulundu. Daha önce Nisan ayında tanıtılacağı söylenilen bu tablet, analist Kuo’ya göre en geç bu yılın sonlarında kullanıcılarla buluşacak.

Yeni iPad Mini Çıkış Tarihi; Bu Yıl Sonunda Gelecek

Analist MingChi Kuo, bugün katlanabilir iPhone telefonların 2023 yılında tanıtılacağına dair yeni bir rapor yayımladı. Analist Kuo’nun yayımladığı bu raporda iPad mini tableti hakkında bazı bilgilerde vardı. Dokunmatik panel tedarikçileri tarafından paylaşılan bilgilere eşiğinde Apple şirketinin yeni iPad tableti, 2021 yılının ikinci çeyreğinde kullanıcı ile buluşturacak. Bu buluşmanın normal şartlarda Nisan ayında olması bekleniyordu fakat Apple yeni tabletini ileri bir zamana ertelemeyi kararlaştırdı.

iPad mini çıkış tarihi

Daha önceki zamanlarda iPad mini hakkında bir çok sızıntı gündeme gelmişti. Örneğin analist Ming-Chi Kuo bu tabletin 9 inç’lik bir ekranla geleceğini iddia etmişti. iPad Air’ın daha küçük versiyonu şeklinde olacağı söylenen bu tablette; daha dar ekran çerçeveleri bulunacak. Buna ek olarak Touch ID’nin de yan tarafa yerleştirilmesi bekleniyor.

Şu anda pazarda mevcut olan iPad mini, 32 GB ve 64 GB’lık versiyonlar sahip. Bunlardan 32 GB’lık versiyonu 329 dolarlık fiyat etiketiyle kullanıcıya sunulurken, 64 GB olan versiyonu ise 399 dolarlık fiyatla kullanıcı ile buluşuyor.