Xiaomi Yeni MIX Modeli Geliyor! İşte Detayları

Xiaomi Yeni MIX Modeli

Çin’de gerçekleştirilmiş olan ağ denetimlerinin onayını geçen yeni Xiaomi akıllı telefonlara dair birtakım bilgiler sızdırıldı. Cihazların özelliklerine yönelik bir detay olmasa bile MIX ve CC serilerine yeni modeller geleceğini ortaya çıktı. Xiaomi şirketinin üzerinde çalıştığı bilinen birçok modelin bazılarının üst seviye fiyatları dikkat çekti. İşte Xiaomi yeni MIX modeli…

Xiaomi, geçen Mart’ta Mi 11 Ultra ve Mi 11 Pro’yu duyurarak hem yüksek donanımlı hem de deiğer modellere göre yüksek fiyatlı modeller çıkartmıştı. Şirketin üst seviyede yapışan bu çıkıştan sonra yakın tarihte, amiral gemisi niteliğinde yeni modellere yönelik bilgiler sızdırıldı. CC 11, yeni bir Mi MIX modeli ve daha birçok akıllı cihaz, Çin’de ağ denetimlerini geçmeyi başararak onay aldı.

Xiaomi Yeni MIX Modeli Fiyatı 1.550 doları bulacak

Xiaomi Yeni MIX Modeli

Çin’de yapılan denetimlerde içerisinde bir de amiral gemisi olması beklenilen birçok Xiaomi cihaz modeli onay aldı. Bu yüksek fiyatlı model, büyük bir olasılıkla ekran üstü bir kamera kurulumu ile gelecek olan Mi MIX 4 olacak. 

Xiaomi Üretim Müdürü Wei Siqi, daha önce yapmış olduğu açıklamalarda CC serisinin yeni modellerinin bu senenin üçüncü çeyreğinde tanıtılacağını belirtmişti. Yapılan bu açıklamalar, CC serisinin üretiminin durdurulması iddialarını da boşa çıkarmış oldu. Bu seri, şirketin 108 MP kamera taşıyan ilk serisiydi. Yeni modellerde bulunacak kameraların özellikleri hakkındaki detaylar ise sadece varsayım.

K19A, K3S, Xiaomi Mi Pad 5, K11S/T, J18S modelleri ise sızıntıda gelen bilgilere göre, gelecek modeller arasında. Listedeki bazı akıllı cihazların fiyatı 1550 dolara (13 bin 550 TL) kadar çıkacak. Böylelikle Xiaomi şirketi, yüksek fiyatlı akıllı cihazlarına birkaç yenisini daha ekleyecek.