Kapat

Xiaomi MIUI 12.5; Sürüm Çıkış Tarihi Duyuruldu

Xiaomi MIUI 12.5

Şireket, Çin’de beta olarak test ettiği MIUI 12.5’in kararlı olarak ne zaman çıkacağını açıkladı. ”Mi Fan Open Day” etkinliği düzenleyen Xiaomi, MIUI 12.5 güncellemesini 30 Nisan’da piyasaya sürecek.

MIUI 12.5 kararlı sürümün çıkış tarihini açıklayan şirket, aynı zamanda bu güncellemeyi alacak ilk 5 modeli de paylaştı. Buna göre yeni güncelleme ilk olarak; Xiaomi Mi 10, Mi 10 Pro, Mi 9SE ve Mi 11 modellerine gelecek.

Beklenen MIUI 12.5 kararlı sürüm nihayet

Yukarıda bahsettiğimiz telefonlar birkaç gün önce kararlı sürümü almışlardı. Ancak bu güncelleme cihazlara ”Stable Beta” olarak geldiği için tam kararlı sayılmıyordu. Dolayısıyla şirket, herkese açık kararlı sürümü 30 Nisan’da piyasaya sürecek.

Xiaomi MIUI 12.5

Xiaomi MIUI 12.5 kararlı sürüm 30 Nisan’da çıkacak

Stable Beta nedir?

”Stable Beta” olarak gelen güncellemeler genelde sınırlı sayıda kişiler tarafından kullanılabiliyor. Şirketin güncellemeyi bu şekilde sunmasının amacı ise hata olup olmadığını tespit etmek. Üretici güncellemeyi önce bu üyelerine sunarak bir sorun olup olmadığını tespit ediyor. Eğer sürümde herhangi bir sorun yok ise güncelleme tüm kullanıcıya OTA ile kademeler halinde ulaşıyor.

Xiaomi’nin 30 Nisan tarihinde piyasaya süreceği MIUI 12.5 kararlı güncellemesi, öncelikle Çin’deki kullanıcılara ulaşacak. Global kullanıcılar ise bu güncellemeyi 2021’in ikinci çeyreğinde almaya başlayacak. Ancak bu konu hakkında şu an için net bir bilgi yok.

Kaynak: weibo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir