Vivo Y52s t1 Snapdragon 480 İşlemciyle Geliyor

Vivo Y52s

Çinli merkezli akıllı telefon üreticisi olan Vivo, bundan yaklaşık altı ay önce Vivo Y52s versiyonunu kullanıcı ile buluşturmuştu. Şimdi de şirket yeni bir strateji yaprak bu akıllı telefonu farklı bir isim ve farklı  yonga setiyle tekrardan tanıttı.

Çin’de tanıtılan Vivo Y52s, bir önceki versiyona göre farklı bir yonga setiyle gelecek. Ayrıca telefonun adının sonuna da t1 ibaresi bulunuyor.

Vivo Y52s t1 Snapdragon 480 İşlemci

Vivo şirketinin orta segmente piyasaya süreceği yeni akıllı telefonu, gücünü Qualcomm’un Snapdragon 480 yonga setinden alıyor. Ekranda ise Y52s t1 modeli; FHD+ çözünürlüklü 6.58 inçlik ve 90Hz’lik yenileme hızına sahip LCD ekranla birlikte geliyor. Cihazın ön kısmında su damlası çentik tasarımına da yer veriliyor. Selfie kamerası da bu çentiğin içerisinde.

Vivo Y52s t1Y52s t1’in arka kısmında; 48 Megapiksel ana ve 2 Megapiksel de derinlik sensörü mevcut. Ayrıca bunlara da  tekli bir LED flaşta eşlik ediyor.

Vivo şirketini özellik olarak orta segmentteki bu akıllı telefonunda 70 mm’lik bir buhar haznesi bulunuyor. Yapay zeka işlevleri ve grafik katmanlarla ısıyı yayan bu hazne, zorlu kullanımlarda dahi telefonun ısısını en aza çekiyor. Bu sayede zor şartlarda bile telefonun ısısı en asgari düzeyde tutuluyor.

USB-C bağlantı noktası ile gelen akıllı telefon Vivo Y52s; 18W hızlı şarjı destekleyen 5.000 mAh pil ile donatılıyor. Aynı zamanda telefonun kutudan da Android 11 tabanlı Origin OS arayüzüyle çıkıyor.

Vivo Y52s t1 Özellikleri

– Ekran: 90Hz yenileme hızını destekleyen 6.58 inç IPS LCD ekran

–İşlemci: Qualcomm Snapdragon 480 yonga seti

–RAM: 8 GB RAM

–Depolama: 256 GB

–Arka Kamera: 48+2 Megapiksel

–Ön Kamera: 8 Megapiksel ön selfie kamerası

–Pil: 5.000 mAh pil (18W hızlı şarjla birlikte)

–Yazılım: Android 11 tabanlı Origin OS arayüzü

Y52s t1 Fiyat

Vivo şirketinin orta seviye özellikteki bu yeni telefonu; pembe, gri ve aura isimli üç farklı renk seçeneği ile geliyor. 8 GB RAM ve 256 GB dahili hafızaya sahip bu akıllı telefon 270 dolar gibi bir fiyatla piyasaya sürülecek. Fakat Vivo şirketinin bu akıllı telefonu ülkemizde piyasaya sürüp sürmeyeceği ise şu an için bilinmiyor.