Twitter Süper Takip Özelliğiyle İçerik Oluşturucuların Para Kazanmasını Sağlayacak

Twitter Süper Takip Özelliği

Twitter süper takip özelliği ile içerik oluşturucuların abonelerine özel içerik sunarak para kazanmalarına olanak tanıyacak. Twitter , sanal bir analist etkinliğinde Super Follow adlı yeni bir özelliği duyurdu.

Twitter kullanıcılarının özel tweet’lerden ve takipçilerine sağladıkları diğer içeriklerden para kazanmalarına olanak tanıyacak. Daha spesifik olmak gerekirse, içerik oluşturucuya ödeme yapanlar, “topluluk erişimi”, “fırsatlar ve indirimler” dahil olmak üzere yalnızca abonelere özel avantajlar elde edecek.

Twitter Süper Takip Özelliği Fiyatı ve İçeriği

Ücretli abonelik hizmeti ayrıca “özel içerik“, “yalnızca abonelere özel haber bültenleri” ve aboneler için bir “destekçi rozeti” içeriyor. Başlangıçta, ücretli  Twitter Süper Takip özelliğinin fiyatı muhtemelen daha düşük olacaktır. Twitter tarafından paylaşılan ekran görüntülerine göre, Super Follow aboneliği sizden aylık olarak 4,99 $ (yaklaşık 37,08₺) ödemenizi isteyecek. Bir Twitter sözcüsü, amacın “hizmetimizin teşviklerini yeniden düşünmek” olduğunu söyledi.

Twitter Süper Takip Özelliği

Şirket, “Super Follows gibi kitle fonlama fırsatlarını keşfetmek, içerik oluşturucuların ve yayıncıların izleyicileri tarafından doğrudan desteklenmesine olanak tanıyacak ve onları izleyicilerinin sevdiği içeriği oluşturmaya devam etmeye teşvik edecek” dedi.

Twitter kullanıcıları, istedikleri zaman aboneliği iptal etme seçeneğine sahip olacaklar. Twitter’ın bu özelliği ne zaman yayınlayacağı şu anda bilinmiyor.

Twitter’ın ücretli abonelik özelliği yalnızca çok çeşitli içerik oluşturuculara değil, aynı zamanda tüm dünyadaki yayınları etkileyebilecek muhabirlere de yardımcı olacaktır.

Twitter ayrıca, Facebook Gruplarının çalışma şekli gibi çalışacak olan “Topluluklar” adlı bir özellik eklemeye de ayarlanmıştır . Kullanıcılar bir grup oluşturabilecek ve aynı ilgiyi paylaşanlar bu gruba katılabilecek. 

Hizmet ayrıca yakında bir “güvenlik modu” özelliği de ekleyecek, bu da kullanıcının uzun süredir platformda bir şikayet olan kötü niyetli hesapları otomatik olarak engellemesine veya sessize almasına olanak tanıyacak.