Twitter Bahşiş Kutusu Özelliği Kullanıma Açıldı

Twitter Bahşiş Kutusu

Geçen haftalarda Jane Manchun Wong, Twitter uygulamasının Tip Jar (Bahşiş Kutusu) özelliğini test ettiğini paylaştı. Twitter şirketi bugün ise yeni özelliğini bazı hesaplar için etkin hale getirdiği duyurdu.

Twitter Bahşiş Kutusu özelliği kullanıma sunuldu

Kullanıcıların ilgiyle beklediği Bahşiş Kutusu özelliği sonunda kullanıma sunuldu. Şu anlık belirli kullanıcılar için aktif olduğunun altını çizen şirket, yeni özelliğini iOS ve Android kullanıcılarının kullanımına sundu. Şimdilik Twitter web versiyonunda bulunmayan özelliğin yakı bir tarihte aktif olacağı düşünülüyor.

Twitter Bahşiş KutusuKâr amacı gütmeyen kuruluşlar, gazeteciler, uzmanlar ve içerik oluşturucular ile sınırlı olan Bahşiş Kutusu özelliği yalnızca İngilizce dil opsiyonunu kullanan kullanıcılar tarafından görülebilecek. Firmanın Bahşiş kutusu özelliğini önümüzde zamanlarda diğer dil opsiyonları için de aktif edeceği tahmin ediliyor.

Kullanıcılar, takip et butonunun sağ tarafında konumlanan para ikonuna tıklayarak bu özelliğin aktif olduğu kullanıcılara bahşiş verebilecek. Ayrıca kullanıcılar, bahşiş vermek için Cash App,Bandcamp, Patreon, Venmo ve PayPal ödeme seçeneklerinden birini kullanabilecek.

Türkiye’de bulunan Twitter kullanıcıları Paypal ile ödeme yapamadığı için şirketin şimdilik bir opsiyon ödeme seçeneği ekleyip eklemeyeceği henüz bilinmiyor.