Kapat

Tesla Tam Otonom Sürüş Aboneliği Temmuz’da Gelecek

Tesla Tam Otonom Sürüş Aboneliği Temmuz'da Gelecek

Elon Musk, Tesla tam otonom sürüş aboneliğininkesin‘ olduğunu söyledi ve Temmuz ayından önceki bir tarihte başlayacağını belirtti. Tesla CEO’su Elon Musk, şirketin “tam otonom” aboneliğinin “kesinlikle” Temmuz ayından önce başlatılması gerektiğini söyledi.

Bu, durum tam otonom sürüşte hafif bir gecikmenin olcağını işaret ediyor. Musk, Tesla’nın yazılımı geliştirmek için biraz daha zaman ayırdığını tweetledi.

FSD şu anda beta sürümünde tek seferlik 10.000 $ ‘lık bir ücret karşılığında mevcut fakat abonelik fiyatı henüz bilinmiyor.

Elon Musk Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Tesla’nın “ tam otonom sürüş ” (FSD) özelliği aboneliklerinin 2021‘in ikinci çeyreğinde kullanıma sunulması gerektiğini söyledi fakat bu durum önceki tahminine göre birazcık gecikecek.

Tesla Tam Otonom Sürüş Aboneliği Temmuz'da Gelecek

Elektrikli otomobil şirketinin FSD aboneliğinin ne zaman başladığını soran bir Twitter kullanıcısına yanıt olarak Musk, “Kesinlikle Q2” diye yanıtladı .

FSD aboneliğinin fiyatı bilinmemekle birlikte Musk, “FSD satın almanın abonelikten daha uzun vadeli bir anlaşma olacağını” belirtti.

FSD şu anda tek seferlik 10.000 $ ‘lık bir fiyata mal oluyor ve bazı sürücüler için beta sürümü de mevcut. Bu beta sürümü Tesla arabasını tamamen otonom yapmıyor.

Otomatik olarak fren yapabilen, hızlanabilen ve yönlendirebilen Tesla’nın Otopilot’una bir eklenti olacak ve arabaların kendilerini park etmesine, şerit değiştirmesine ve hem dur işaretlerini hem de trafik ışıklarını tanımlamasına olanak tanıyacak. Şirket, Ekim ayında bazı Tesla sahiplerine bir beta sürümünü yayınlamıştı.

Sürücülerin Tesla’nın gelişmiş sürücü destek sistemi için tüm paket yerine taksitle ödeme yapmasına olanak tanıyan abonelik çok sayıda gecikmeyle karşı karşıya kaldı .

Musk, Tesla’nın Ekim ayındaki üçüncü çeyrek kazanç çağrısında, şirketin bu özelliği 2020’nin sonunda halka açıklayacağını söyledi. Ama bu geri alındı. Musk Aralık ayında, “ Tesla tam otonom sürüş” paketinin 2021’in başlarında abonelik olarak kullanıma sunulacağını tweetledi . Şimdilik, Pazartesi günkü tweet’e bakılırsa, 2021 ortasına kadar ertelenebilir gibi görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir