Kapat

Tencent RedMagic Oyun Telefonu 165Hz Ekranla Piyasaya Sürüldü

Tencent RedMagic Oyun Telefonu

ZTE alt bölümü Nubia’nın oyun markası RedMagic, PUBG ile bildiğimiz Çinli teknoloji ve oyun devi Tencent ile işbirliği içinde yeni bir akıllı telefon piyasaya sürdü. RedMagic 6 ve 6 Pro, şu anda Çin’de sipariş edilebilecek üst düzey cihazlar ve bu ayın sonunda ise Tencent RedMagic için küresel bir lansman yapılacak.

Tencent RedMagic Oyun Telefonu Özellikleri

RedMagic 6, Qualcomm Snapdragon 888 işlemciye, aktif fan soğutmaya, 165Hz yenileme hızına ve 6,8 inç 1080p OLED ekrana sahip. Bu da onu bugün piyasadaki en hızlı telefon ekranı haline getiriyor. RedMagic ayrıca, 500Hz’e kadar veya çoklu dokunuşla 360Hz’e kadar tek parmakla dokunma örnekleme oranını da iddia ediyor. Bu arada yan taraftaki dokunmaya duyarlı kapasitif “omuz tetikleyicileri” 400Hz’e kadar örnekleniyor.

Tencent RedMagic Oyun Telefonu

RedMagic 6 Pro çoğunlukla RedMagic 6 modeli ile aynı fakat 18GB’a kadar RAM kapasitesine sahip. RedMagic’in 4.500mAh pili sadece 17 dakikada tamamen şarj edebileceğini söylediği daha hızlı bir 120W şarj sistemine sahiptir. Pro olmayan 6, daha büyük bir 5.050mAh bataryaya sahip ancak tam şarj için 38 dakika süren daha yavaş bir 66W sistemi bulunuyor.

Tencent şirketinin işbirliği oldukça sıra dışı. RedMagic, telefonun yazılımının WeChat ve QQ gibi Tencent uygulamaları için yüzde 50 daha hızlı okuma ve yazma hızlarıyla optimize edildiğini söylüyor. Tencent’in Solar Core oyun yazılımı da önceden yüklenmiş ve şirket, oyun yanıt hızını, kare hızlarını ve ağ gecikmesini iyileştireceğini vaat ediyor.

RedMagic 6, 8GB RAM ve 128GB depolama alanına sahip bir model için 3.799 yuan’dan (~ 585 $) başlıyor, ancak tam yüklü bir 18GB / 512GB RedMagic 6 Pro için neredeyse iki kat daha fazla fiyat biçiliyor. Bu da 6.599 yuan’a (~ 1.020 $) denk geliyor . Bununla birlikte, küresel fiyatlandırma muhtemelen farklı olacaktır. Bilgilere göre RedMagic, 16 Mart’ta uluslararası sürüm planlarını açıklayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir