Snapdragon İşlemcili Samsung Galaxy Book Go Tanıtıldı

Samsung Galaxy Book Go

Samsung şirketi, dahili hücresel veri özellikleri bulunan dizüstü bilgisayar modelleri Samsung Galaxy Book Go ile Galaxy Book Go 5G’yi tanıttı. ARM tabanlı gelen dizüstü bilgisayarlar, 14 inç büyüklüğünde FHD ekran, 8 GB’ye kadar RAM ve 128 GB’ye kadar da depolama alanı ile birlikte gelecekler.

Teknoloji devi Samsung şirketi, düzenlemiş olduğu bir etkinlikte “Go” serisi yeni dizüstü bilgisayarlarını tanıttı. “Galaxy Book Go” ve “Galaxy Book Go 5G” olarak adlandırılan modeller, sırasıyla Snapdragon 7c Gen 2 ve Snapdragon 8cx Gen 2 işlemcileriyle çalışacak. Bu nedenle yeni modellerin ARM tabanlı geleceğini ve hücresel veri özelliğinin olduğunu söyleyebiliriz.

Samsung şirketinin yeni dizüstü bilgisayarları, tasarım ve teknik özelliklerin büyük bir kısmı yönünden ortak bir yapıya sahipler. Bu yeni dizüstü bilgisayarlarda 14 inç ekran (FHD), 8 GB’ye kadar RAM, 128 GB’ye kadar depolama alanı, Dolby Atmos ses teknolojisi, bir adet USB Type-A, iki adet USB Type-C, 3,5 mm kulaklık girişi ve microSD desteği gibi özellikler bulunuyor. İşletim sistemi yönünde ise Windows 10 bizleri karşılıyor.

Samsung Galaxy Book Go

Samsung şirketinden yapılan açıklamaya göre bu yeni dizüstü bilgisayarlar, Samsung ekosisteminin bir parçası. Yani kullanıcılar, ARM tabanlı Galaxy Book Go ile Galaxy Book Go 5G’yi kullanırken, diğer şirket ürünleriyle kolaylıkla iletişime geçebilecekler. Bu arada, bu yeni dizüstü bilgisayarların ortalama 1,5 kg ağırlığa sahip olduklarını da altını çizelim.

Samsung, Galaxy Book Go dizüstü bilgisayarının haziranda, Galaxy Book Go 5G’nin ise 2021 senesi içerisinde piyasaya çıkacağı paylaşıldı. Şirketten yapılan paylaşımlara göre LTE destekli Galaxy Book Go’nun fiyatı, 349 dolar olarak belirlemiş. Galaxy Book Go 5G’nin fiyatının ne kadar olacağı ise şimdilik net değil.