Samsung Galaxy Watch 4 Tasarımı Sızdırıldı

Samsung Galaxy Watch 4

Samsung Galaxy Watch 4, resmi duyurudan önce şirketin yeni nesil akıllı saatinin tasarımını ve özelliklerini önermek için çevrimiçi olarak ortaya çıktı. Sızdırılan görseller, Galaxy Watch 4’ü dairesel bir yapıda gösteriyor ve bu da onu Galaxy Watch 3 yerine Galaxy Watch Active 2’ye benzetiyor. Yeni akıllı saatin vücudu izlemek için bir biyoelektrik empedans analizi (BIA) sensörüne sahip olduğu söyleniyor. Bu, gerçek zamanlı kalp atış hızı izleme ve kan oksijen doygunluğu (SpO2) izleme ile birlikte olabilir.

91Mobiles tarafından yayınlanan sızdırılmış görüntüler, iddiaya göre Samsung Galaxy Watch 4’ü dört farklı renk seçeneğiyle gösteriyor: Siyah, Gümüş, Koyu Yeşil ve Gül Altın.

Samsung, değiştirilebilir bilek kayışı tasarımı ve fiziksel düğmeler dahil olmak üzere yeni akıllı saatinde Galaxy Watch 3’ün bazı özelliklerini koruyacak gibi görünüyor. Ancak, Samsung Galaxy Watch 4 akıllı saatin genel yapısı, geçen yılki akıllı saatle uyumlu değil. Sportif bir tasarımla gelen Galaxy Watch 3’e göre kenarları yuvarlatılmış ve daha ince bir profile sahip görünüyor.

Görünüş olarak Galaxy Watch 3’e daha yakın olmak yerine, Samsung Galaxy Watch 4’ün sızdırılan görselleri, Galaxy Watch Active 2 ile daha fazla ortak noktası olabileceğini gösteriyor. Yeni Samsung akıllı saat ayrıca 40mm ve 44mm boyutlarında gelebilir ve sızdırılan görsellerde görünen saatin arkasından da anlaşılacağı gibi 5ATM su geçirmezlik, MIL-STD 810G dayanıklılık ve Gorilla Glass DX+ koruma içerebilir. GPS desteği olması da muhtemeldir.

Geçen ay Samsung ve Google, Tizen OS’yi Google’ın Wear OS’sine entegre etmek için ortaklık kurdu. Entegrasyon Galaxy Watch 4’te tanıtılabilir. Daha iyi pil ömrü ve performansın yanı sıra daha yeni uygulamalar ve saat yüzleri için destek sağlayabilir.