Samsung Galaxy S21 Serisinin Kamerası Tanıtıldı

galaxy s20

Samsung Galaxy S21 serisi hala dedikodularda ve henüz resmi bir onay almadı. Bununla birlikte, yeni akıllı telefon serisinin piyasaya sürülmesinin beklendiği Galaxy Unpacked etkinliğinden sadece günler önce, Güney Koreli şirket, gelişmiş bir kamera deneyiminin varlığını öneren bir teaser yayınladı.Bu, geçen yıl Galaxy S20 modellerinde piyasaya sürülen Space Zoom özelliğinin yükseltilmesi olabilir. Yeni serideki Galaxy S21 Ultra, geliştirmelerin çoğunu Galaxy S21 ve Galaxy S21 + ‘e karşı sunacak gibi görünüyor.

Telefonun 108 megapiksellik bir birincil kameraya ve 10x’e kadar optik yakınlaştırmaya olanak tanıyan iki telefoto atıcıya sahip olduğu söyleniyor. Ayrıca, 12 megapiksel ultra geniş bir kamera ve bir lazer otomatik odaklama sistemine sahip olduğu tahmin ediliyor. Ayrıca 12 megapiksel ultra geniş bir kamera ve bir lazer otomatik odaklama sistemine sahip olduğu tahmin ediliyor.

Galaxy S21 Ultra’dan farklı olarak, normal Samsung Galaxy S21 ve Galaxy S21 + ‘nın , 12 megapiksel birincil sensör ve ultra geniş açılı lensli 12 megapiksel ikincil sensör ile aynı üçlü arka kamera kurulumuna sahip olacağı bildiriliyor. Telefonların ayrıca telefoto lensli 64 megapiksel sensöre sahip olması bekleniyor.

En son teaser, başlangıçta tipster İşhan Agarwal tarafından sızdırılmıştı . O zamanlar, Galaxy S21 serisinde görünüşe göre tamamen yeni bir ses deneyimi öneren başka bir teaser ile birlikte çevrimiçi olarak göründü.