Samsung Galaxy Jump Tanıtılacak! İlk Sertifikayı Aldı

Samsung Galaxy Jump

Samsung Galaxy Jump için ilk bilgiler gün yüzüne çıktı. Farklı isimlendirmeye sahip olan model, daha önceden tanıtılan Samsung Galaxy A32 5G modelinin varyantı olarak satışa çıkacak. Geçtiğimiz ocak ayında tanıtılan Galaxy A32 5G’den sonra yeni varyant Bluetooth SIG sertifikası aldı.

Sertifikayı alan model, SM-A326K model numarası ile ortaya çıktı. Her ne kadar model numarasında A32 yer alsa da model ‘Jump’ ismiyle satışa çıkacak. Çünkü hazırlanan sertifikada ürün adında ‘Galaxy Jump’ bilgisi yer alıyor.

Samsung Galaxy Jump için ilk bilgiler

Yeni model için 16 Nisan 2021 tarihli sertifika hazırlandı. Ayrıca sertifikada modelin Bluetooth donanımı hakkında önemli bir bilgi de yer aldı. Sertifikaya göre model Bluetooth 5.0 ile kullanıcılarla buluşacak. Bu da modelin Bluetooth konusunda öne çıkan özelliğe sahip olacağı anlamına geliyor.

Samsung Galaxy Jump özelliklerine dair tahminler bulunuyor. Galaxy Jump’ın Galaxy A32 5G ile kısmen aynı özelliklere sahip olması bekleniyor. Beklenen özelliklerde 6.5 inç HD+ LCD ekran ve MediaTek Dimensity 720 işlemci öne çıkıyor. Bu işlemci 2.0 GHz hızında çalışan Cortex-A76 ve yine 2.0 GHz hızında çalışan Cortex-A55 çekirdeklere sahip. Ayrıca işlemcide Mali-G57 MC3 grafik arabirimi yer alıyor.

Samsung Galaxy Jump

Modelin kamera kısmında 48 Megapiksel ana kamera + 8 Megapiksel ultra geniş açılı kamera + 5 Megapiksel makro kamera ve 2 Megapiksel derinlik algılayıcı özelliklerine sahip olacağı tahmin ediliyor. Bununla birlikte 13 Megapiksel ön kamera kullanıcıların karşısına çıkacak. Modelin özelliklerinde son olarak 5.000 mAh batarya, 15W hızlı şarj ve Android 11 tabanlı One UI 3.0 detayları öne çıkıyor.

Modelin satışa çıkacağı tarih için henüz herhangi bir bilgi bulunmuyor. Ancak bazı kaynaklar model hakkında resmi açıklamanın ilerleyen günlerde yapılacağını belirtiyor.

Samsung bul yıl içinde daha önce de farklı bir isimlendirmeyle model çıkışı yapmıştı. Samsung Galaxy Quantum 2 isimli model, kuantum kriptografi teknolojisiyle kullanıcılarla buluşmuştu. Şimdiki model de 2021’de Samsung’un farklı isimlendirme yaptığı ikinci model oldu. Güvenlik seviyesiyle dikkat çeken Galaxy Quantum 2’nin satışı için sadece Güney Kore seçildiği iddia edildi. Galaxy Jump için böyle bir adım atılmayacağı konusunda bilgi gündeme gelmedi.