Realme Watch 2 Kare Tasarımıyla Tanıtıldı! İşte fiyatı

Realme Watch 2

Realme, akıllı telefonlardan farklı olarak giyilebilir teknoloji bölümünde de oldukça aktif. Daha dün yeni  kablosuz kulaklığı olan Buds Q2’yi tanıtan Realme, şimdi ise Realme Watch 2 akıllı saatiyle kullanıcı karşısına çıktı.

Yeni akıllı saat Watch 2, bir önceki versiyonu Realme Watch’ın ikinci sürümğ olarak geliyor. IP68 sertifikasına sahip olan bu akıllı saat, tasarımıyla da Apple Watch’a benziyor.

Realme Watch 2 kare tasarımı ile karşınızda

Çinli şirket, daha önce Watch S akıllı saatleriyle becerilerini göstermişti. Fakat şirket bu akıllı saatlerinde de yuvarlak bir tasarıma yer veriyordu. Şimdi ise şirket, ilk akıllı saati olan Realme Watch’ın tasarımına tekrardan geri dönüş yaptı. Watch 2, kare tasarımı ve yenilenen özellikleriyle kullanıcılara sunuldu.

Teknik özelliklerine bakacak olursak şirketin yeni akıllı saatinde; 320 x 320 piksel çözünürlük, 1.4 inç dokunmatik  bir LCD ekran bulunuyor. Bunlara ek olarak Watch 2, 600 nit parlaklık oranı ile de güneş ışıklarında bile oldukça net görüntüler sunacağını kullanıcıya vaat ediyor.

Realme Watch 2Diğer taraftan bakacak olursak bu akıllı saat, kullanıcıların içerisinde seçim yapabileceği oldukça fazla özelleştirme sunuyor. Bunun yanı sıra akıllı saatte IP68 sertifikası bulunuyor. Akıllı saat 38 gramlık çok ince bir ağırlık ile geliyor.

Realme bu yeni akıllı saatinde az olan spor modlarının sayısını oldukça arttırdı. Şirketin daha önce piyasaya sürmüş olduğu modelde 14 mod bulunurken bu akıllı saatinde sayıyı 90’a çıkardı. Realme Watch 2; kürek çekme, yürüyüş, açık havada koşu, basketbol, yoga, bisiklet sürme ve onlarca yeni modu destekliyor. Akıllı saatin diğer sunduğu özellikleri içerisinde ise uyku ve stres takibi, kalp atış hızı ve SpO2 özellikleri de yer alıyor. Ayrıca saatteki AloT desteği ile diğer Realme cihazlarla iletişimi de sağlamak oldukça mümkün.

Batarya tarafında ise yeni Realme Watch, bir önceki versiyona göre daha iyi bir pille donanımı ile birlikte geliyor. Şirket Realme Watch’da 160 mAh pil bulundururken, Watch 2’de ise bunu 315 mAh’e çıkarıyor. Bluetooth 5.0 bağlantısını da destekleyen bu akıllı saati, tek bir şarjla 12 güne kadar kullanmanın da mümkün olduğu söyleniyor.

Realme Watch 2

Realme Watch 2 fiyat

Fiyat konusunda Watch 2, 55 dolarlık bir fiyat etiketine sahip. Fakat şirketin bu akıllı saati ne zaman satışa sunacağı hakkında ise henüz bir bilgi bulunmuyor. Ayrıca akıllı saatin ülkemizde satışa sunulup sunulmayacağı da şimdilik belirsiz.