OPPO katlanabilir Telefon İddiası! İşte Detayları

OPPO katlanabilir telefon

Katlanabilir akıllı telefon alanında rekabet gittikçe artmaya devam ediyor. Huawei Mate X2 ve Xiaomi Mi Mix Fold telefon modellerinden sonra OPPO’da katlanabilir bir akıllı telefon üretmek için çalışmalara başlayacak. İddiaya göre OPPO, katlanabilir telefon için ekran hazırlığına girişmeye başladı.

OPPO, katlanabilir telefon için çalışmalara başladı

Çin menşeili telefon üreticileri, katlanabilir akıllı telefon alanına oldukça önem veriyor. Huawei ve Xiaomi şirketleri tarafından geliştirilen cihazlar ardından gözler OPPO’ya çevrildi.

OPPO katlanabilir telefon

OPPO markasının üreteceği modelin katlanabilir akıllı cihazlar için oldukça iyi bir opsiyon olan ve OLED altyapısına sahip LTPO panel kullanacağı söyleniyor. LTPO panel üretiminin diğer seçenekler göre fiyatının pahalı olması sebebiyle akıllı cihazın yüksek bir fiyatla çıkacağı tahmin ediliyor.

Galaxy Z Flip ve Moto Razr’a benzeyen bir tasarım ile piyasaya sürüleceği düşünülen akıllı cihaz, her iki rakibine göre de daha uzun ve geniş boyutlara sahip olacak. Şirketin katlanabilir akıllı cihazı için 7 inç ekran ürettiğini söyleyen analistler, yeni telefon modelinin 3.500 ile 4.000 mAh arası pil kapasitesiyle kullanıcıya sunulacağını belirtti.

Şimdilik işlemci, kamera özellikleri ve lansman zamanı ile ilgili hiçbir bilgi bulunmuyor. Fakat akıllı cihazın arka kamera ile özçekim özelliği için 2 inç ekrana sahip olacağı düşünülüyor.