Kapat

MetaHuman Aracı: Gerçekçi Yüzler Oluşturun

MetaHuman Creator

Epic Games‘in yeni MetaHuman aracı ile dilediğiniz gibi gerçekçi yüzler oluşturabilirsiniz. Bu yeni yazılım aracı Unreal Engine tarafından desteklenmektedir.

Epic Games tarafından duyurulan bu yeni tarayıcı tabanlı yazılım sayesinde oldukça gerçekçi insan yüz animasyonları ve vücut hareketleri geliştirebilirsiniz. MetaHuman Creator kullanılarak oluşturulmuş videoları bugün Youtube’da yayınladı.

Epic MetaHuman Creator Kullanım Alanı

MetaHuman aracı

MetaHuman Creator‘ın video oyunları, filmler, TV ve diğer formatlar için tasarlanmış gerçekçi hareketler ve insan etkileşimi sahneleri oluşturmak için modern hareket yakalama ve animasyon teknikleriyle birlikte kullanılabileceği söyleniyor. Şirket, bu fotogerçekçi insanların birkaç dakika içinde üretilebileceğini ve benzersiz saç stilleri ve giysilerle donatılabileceğini ve daha sonra bir prodüksiyonun ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde daha da özelleştirilebileceğini belirtiyor.

“Şimdiye kadar 3B içerik oluşturmadaki en zorlu görev, gerçekten ikna edici dijital insanlar inşa etmekti. Epic’in dijital insan teknolojisi başkan yardımcısı Vladimir Mastilovic açıklama yaptı. Yaptığı açıklamada; en deneyimli sanatçılar bile tek bir karakter için önemli miktarda zaman, çaba ve ekipman gerektiriyor ”dedi. “Onlarca yıllık araştırma ve geliştirmeden sonra ve 3Lateral, Cubic Motion ve Quixel gibi şirketleri Epic ailesine kattığımız için bu engel Unreal Engine aracılığıyla siliniyor ve MetaHuman Creator‘ı tanıtmaktan heyecan duyuyoruz.”

MetaHuman Creator

Bu yazılım gerçek hayatta hareket yakalamış bir aktöre kolayca geçebilecek şaşırtıcı derecede gerçekçi görünen insanlar yapma yeteneğine sahip görünüyor.

Epic Games’in bu yazılımın tam sürümünü ne zaman yayınlayacağı henüz net değil.

MetaHuman Creator Nasıl İndirilir?

Bu linke tıklayarak açılan sayfada sağ üst köşedeki dowloand butonuna tıklayınız. Epic Games Launcher‘ı indiriniz. Ardından kurulum ve kayıt işlemlerini tamamlayınız. Epic Games uygulamasına giriş yaptıktan sonra sol menüden Unreal Engine‘ye tıklayınız.

Epic Games

Ardından Kütüphane sekmesine tıklayınız. Resimde gördüğünüz gibi Motor Sürümleri‘nin yanında yer alan artı butonuna tıklayınız. Karşınıza çıkacak 4.26.1 sürümünün altındaki yükle butonuna tıklayınız. Sonrasında şartlar ve koşulları onaylayarak indirmeyi başlatınız. İndirme tamamlandıktan sonra kurulum işlemini başlatıp uygulamayı bilgisayarınıza kurunuz. İşlem tamamlanmıştır. Şimdi dilediğiniz gibi gerçekçi insan yüz animasyonları ve vücut hareketleri geliştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir