macOS Big Sur 11.3 Yayınlandı: İşte Tüm Yenilikler

macOS Big Sur 11.3

Apple, Kasım ayında çıkış yapan macOS Big Sur işletim sisteminin üçüncü büyük güncellemesi olan macOS Big Sur 11.3 versiyonunu yayınladı. Yeni sürüm, macOS Big Sur 11.2’nin genel kullanıma sunulmasından iki ay sonra geldi.

macOS Big Sur 11.3

6 GB boyutundaki güncelleme, Sistem Tercihleri’ndeki Yazılım Güncelleme bölümü kullanılarak uyumlu tüm Mac bilgisayarlara indirilebiliyor. İşte macOS Big Sur 11.3 ile birlikte gelen yenilikler:

macOS Big Sur 11.3

M1 işlemcili Mac’ler için optimizasyon

Apple yeni sürümde hataları giderirken aynı zamanda işletim sisteminin performansını artırdı ve birçok yeni özellik ekledi. Şirket M1 işlemcili Mac bilgisayarlarda iOS uygulamalarının kullanılmasına yönelik bazı optimizasyonlara imza attı.

Buna ek olarak işletim sistemi AirTag entegrasyonu kazandı. Ayrıca güncellenmiş Apple Music ve Apple Podcasts uygulamaları ve yeni emojiler de yine macOS Big Sur 11.3’ün bir parçası olarak kullanıcılara sunuluyor.

macOS Big Sur 11.3

PS5 ve Xbox Series X/S oyun kumandası desteği

Güncelleme aynı zamanda Sony PlayStation 5 Dual Sense ve Xbox Series X/S kablosuz oyun kumandaları için destek de getiriyor. Tüm bunların haricinde macOS Big Sur 11.3’ün daha düşük önem arz eden bir dizi yenilikler de içerdiğini hatırlatalım.