Katlanabilir iPhone Görüntüleri Ortaya Çıktı

Katlanabilir iPhone Görüntüleri

Apple şirketinin ilgiyle beklenen katlanabilir iPhone modelinin yeni sızıntıları ortaya çıkmaya devam ediyor. Geçen haftalarda Tianfeng International’ın analisti Kuo, bu modelin 8 inçlik bir ekranla üretileceğini söyledi. Şimdi de katlanabilir iPhone görüntüleri tekrardan ortaya çıktı.

2023 senesinde piyasaya sürülmesi iddia edilen katlanabilir iPhone modeli, bugün tasarımıyla ilgili ilk sinyalleri verdi. Ortaya çıkan görsellere göre Apple şirketinin ilk katlanabilir cihazı Samsung şirketinin Galaxy Z Fold modeli benzeri bir konfigürasyon ile gelecek.

Katlanabilir iPhone Görüntüleri; Katlanabilir iPhone netleşiyor

Samsung şirketinin katlanabilir akıllı telefonu Galaxy Z Fold’da çift kapaklı bit tasarıma yer verilmişti. Apple şirketi de, sızdırılan görsellere göre ilk katlanabilir akıllı telefonunda rakibinin izinden gidecek. Çünkü katlanabilir iPhone modelinin tasarımı Z Fold ile tam anlamıyla birebir aynı olacak. Katlanabilir cihazın ekranı yapısı gereği Z Fold modeline benzerken, ön taraftaki kamera konumu da yine Z Fold’dan esinlenecek.

Katlanabilir iPhone GörüntüleriApple şirketi katlanabilir telefonundan itibaren muhtemelen çentikten kurtulacak. Uzun süredir tartışma konusu olan çentikler, birkaç sene içerisinden tamamıyla ortadan kalkacak. Bunu muhtemelen ilk olarak iPhone 14 modelinde ve katlanabilir iPhone modellerinde görebiliriz. Fakat iPhone 13 modelinde gene çentik tasarımının devam edeceğini de söylemekte fayda var.

Katlanabilir iPhone modelinde oldukça dikkat çeken bir başka ayrıntı ise iPhone X ve iPhone 11 modellerindeki gibi oval bir kasayla gelmesi. Apple şirketi, ilk katlanabilir akıllı telefonunda eski modellerindeki kasayı kullanacak.

Şu anlık Apple şirketinin katlanabilir akıllı telefonu hakkında bildiklerimiz bu kadar. Merakla ve ilgiyle beklenen bu akıllı telefon raporlara göre en az 2023 yılında kullanıcılarla buluşacak.