iOS 15 Tanıtım Tarihi Açıklandı! İşte Drtayları

iOS 15 Tanıtım Tarihi

Apple şirketi, ve Apple hayranlarının ve özellikle geliştiricilerin ilgi ile beklediği Apple Geliştiriciler Konferansı (WWDC) 2021‘in ne zaman olacağını paylaştı. iOS, iPadOS, tvOS, watchOS, macOS gibi Apple yazılımlarının yeni versiyonlarının tanıtılacağı WWDC 2021, 7-10 Haziran’da , geçtiğimiz sene olduğu gibi çevrimiçi bir şekilde gerçekleştirilecek. iOS 15 tanıtım tarihi ne zaman?

iOS 15 tanıtım tarihi ne zaman?

Her sene olduğu gibi bu sene de WWDC’nin en yoğun günü, Apple işletim sistemlerinin son versiyonlarının tanıtılacağı ilk gün olacak. Apple hayranları ve geliştiriciler; apple.com, YouTube, , Apple Developer uygulaması ve Apple TV ile etkinliği canlı bir şekilde seyredebilecekler.

iOS 15 Tanıtım Tarihi

Kesin olmamakla beraber Apple şirketinin WWDC 2021 etkinliğine bazı yeni donanımlarını tanıtması da muhtemel görünüyor fakat ismi üstünde bir geliştirici konferansı olduğundan etkinliğin gelen anlamda yazılımların üstünde duracağını söyleyebiliriz. Bununla beraber Apple şirketi, etkinliğin son gününde App Store’daki uygulamalar için Apple Tasarım Ödülleri kazananlarını da açıklayacak.

WWDC 2021, yeni macOS, iOS gibi işletim sistemi versiyonlarının tanıtılması bir yana, kullanıcılardan ziyade geliştiricilere odaklanan bir etkinlik olacak. Geçtiğimiz sene olduğu gibi bu sene de etkinliğin Apple Developer uygulaması üzerinden yayımlanacak olan geliştiricilere özel bölümü, tüm kayıtlı Apple geliştiricileri için ücretsiz olacak.