İOS 14.5: Yeni Emojiler, Çıkış Tarihi ve Yeni Özellikler

İOS 14.5

İOS 14.5 en son güncelleme sürümü yakında geliyor. Şimdiye kadar bildiğimiz en son iPhone güncellemesine dahil edilecek her şey ve beta sürümünün nasıl indireceğini sizlerle paylaşacağız.

İOS 14.5 ne zaman çıkacak?

iOS 14, ilk olarak iPhone 12‘nin piyasaya sürülmesinden önce Eylül 2020’de piyasaya sürülmüştü. Apple’ın mobil işletim sisteminin yeni sürümleri, yeni özellikler ve hata düzeltmeleriyle o zamandan beri ayda bir kez çıktı. En son sürüm olan iOS 14.4 , 26 Ocak’ta piyasaya sürülmüştü.

İOS 14.5

iOS 14.5 güncellemesi muhtemelen bu ayın sonunda gelecektir. Beta sürümü İSE şu anda mevcut. İşletim sisteminin en son sürümü, bir maske takarken telefonunuzun kilidini açmanızı kolaylaştıran (aynı zamanda bir Apple Watch‘a sahip olduğunuz sürece ) ve uygulamaların kullanıcı izni istemesini gerektiren yeni özellikler içerecek.

Apple’ın işletim sisteminin en son sürümü olan iOS güncellemesinin herkese açık bir beta sürümü bulunuyor. Fakat güncellemeyi edindikten sonra, Apple’ın hala üzerinde çalıştığı için bazı hataları içerebilir. Düzenli olarak kullandığınız cihaza herhangi bir beta sürümünü indirmenizi önermiyoruz. Eğer indirmek isterseniz buraya tıklayarak Apple resmi web sitesine gidebilirsiniz.

Apple, iOS’un yeni bir sürümünü ne zaman yayınlayacağını henüz açıklamadı fakat bazı ipuçlarını takip ediyoruz. Genel beta sürümü kısa bir süre sonra kullanıma sunulduğundan ve sürümler yaklaşık olarak ayda bir çıktığından dolayı, iOS 14.5‘in son sürümünü Şubat ayında görmeyi bekliyoruz.

İOS 14.5 Nasıl İndirilir?  

En son İOS güncellemesi piyasa sürüldüğünde indirmek isteyip istemediğinizi soran bir uyarı alacaksınız. Eğer böyle bir uyarı almazsanız aşağıdakileri yapabilirsiniz: 

1. Ayarlar uygulamasını açın .

2. Genel’i seçin . 

3. Yazılım Güncelleme’ye dokunun . 

Cihazınız Apple’ın sunucularına bağlanacak ve sizden güncellemeyi indirip yüklemenizi isteyecektir. Kurulumu tamamlamak için talimatları izleyin. Cihazınız yeniden başladığında iOS 14.5 güncellemesi yüklenmiş olacaktır. 

İOS 14.5 Güncellemesi: 200’den Fazla Yeni Emoji

iOS 14.5, öpüşen çiftler gibi popüler emojiler için yeni cilt tonu varyasyonları dahil 217 yeni emoji içerecek . Ayrıca, yanan kalp, nefes veren yüzler, bulutlardaki yüzler ve spiral gözlü yüzler gibi yeni emojiler bulacaksınız. Şırınga emojisinde de değişiklikler yapıldı, aşıların tasvir edilmesine daha uygun hale getirmek için kanı alındı :D.