iOS 14.5.1 Güncellemesi Geldi; Sorun Çözüldü!

iOS 14.5.1

Apple şirketi son zamanlarda iOS güncellemelerini daha kısa zaman aralıkları ile yayımlıyor. Geçtiğimiz hafta merakla beklenen iOS 14.5 güncellemesini yayımlayan ve iPhone’ları daha güzel hale getiren teknoloji devi şirket, geçen bir haftanın ardından iOS 14.5.1 ile kullanıcı karşısına çıktı.

Tahmin edebileceğiniz gibi kısa bir zaman zarfında gelen bu ara güncelleme kullanıcıya herhangi bir yenilik sunmuyor. iOS 14.5 güncellemesi sonrasında iPhone cihazlarda ortaya çıkan sorunları gideren hata düzeltmeleri içeriyor.

iOS 14.5.1 Güncellemesi Neler Sunuyor?

Yeni güncelleme sürümümün notlarında “Hata düzeltmeleri içerir, önemli güvenlik güncellemeleri sunar ve tüm kullanıcılara önerilir” ifadesi yer alıyor.

iOS 14.5.1

Bazı iPhone kullanıcıların Uygulama Takibi Şeffaflığı‘nda yaşadığı soruna çözüm getiren güncelleme hem iPhone hem de iPad modellerinde kullanılabilir. Tabiki tablet versiyonu iPadOS 14.5.1 olarak yayımlandı.

Güncellemeyi yüklemek isteyen kullanıcıların iPhone veya iPad’inde, Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme yolunu takip etmesi yeterli.