Instagram Reels İçin Reklamlar Geliyor! İşte Detayları

Instagram Reels İçin Reklamlar

Instagram Reels için reklamlar gelecek. Reklamların hikayelerdeki gibi konumlandırılması bekleniyor. Reels’de gezinirken reklam ile karşılaşacaksınız.

Instagram’ın TikTok kopyası olarak çıkardığı Reels’e reklam gelecek. Artık Reels’da gezerken marka reklamları ile karşılaşacaksınız. Instagram şirketi reklamları daha önce hikaye geçişlerinde ve IGTV‘de kullanmaktaydı. Reels reklamları, Story reklamlarına benzeyecek. Bu reklamların hangi kişiler veya şirketler tarafından verildiğini alt kısımda görebileceksiniz.

Reels reklamları, döngüsel, 30 saniyelik diğer Reels klipleri ve tam ekran olarak gözükecek. Reklamlar Reels klipleri arasında önünüze çıkacak. Reklamların alt tarafında sponsorun ismini ve küçük bir “Sponsorlu” etiketi ile karşılaşarak ayırt edebileceksiniz. Instagram şirketi, Reels reklamlarını Nisan‘da BrezilyaAlmanya, Avustralya ve Hindistan‘da test etmeye başlamıştı. Instagram’ın yeni reklam biçimi şirkete daha fazla gelir sağlayacaktır. Ayrıca geçen günlerde Facebook Oculus Quest uygulamalarına reklam yerleştireceğini açıklamıştı.

Instagram Reels İçin Reklamlar

Instagram Reels İçin Reklamlar

Reels, Ağustos 2020 tarihinde piyasaya sürülmüştü ve şirket şimdilik yeni reklam biçiminin gerçekte nasıl performans sunacağına dair detayları henüz paylaşmadı. Ancak şirket TikTok reklam gelirlerine bakarak böyle bir reklam biçimi sunmak istemiş olabilir. Bloomberg’e göre TikTok uygulaması o kadar popüler ki bir günlük reklam için 2 milyon dolara kadar bütçe ayırmak gerektiğini belirtiliyor. Instagram Reels reklamları şu an tüm dünyada aktif edilmiş durumda. Reklamların gelme süresi bölgelere göre tabi ki de değişiklik gösterecektir.