Instagram Live Rooms, Clubhouse’a Rakip Olacak

Instagram Live Rooms

Instagram şirketinin Clubhouse’a rakip olarak çıkardığı Live Rooms’a uygulamasına yeni özellik geliyor. Instagram Live Rooms kullanımının artması devam ederken geliştirilmeye de devam ediliyor. Live Rooms arkadaşlarınızla beraber bir canlı yayın yapmanıza imkan sunuyor. Normal şartlarda sadece bir arkadaşınızla canlı yayın yapabiliyorsunuz ancak Live Rooms bunu artırmanıza yardım ediyor.

Instagram Live Rooms sesinizi ve görüntünüzü kapatabileceksiniz

Instagram şirketinin getireceği bu yeni özellik ile beraber Live Rooms‘da sesinizi ve görüntünüzü kapatabileceksiniz. Instagram, bu özellik ile beraber yayın sahibinin daha fazla esneklik kazanacağını söylüyor. Live Rooms uygulamasına gelen bu özellik ile odaya giren kullanıcılara da esneklik sunuyor.

Instagram Live Rooms

Canlı yayın esnasında başka işlerle ilgilenen kişiler görüntülerini kapatarak daha rahat davranabilecek. Clubhouse‘un popüler bir hizmet olmasındaki en büyük sebepler arasında kullanıcıya sunduğu rahatlık hissi olduğu belirtiliyor. Clubhouse’a girerken sesinizi kapatıp tüm ilginizi sohbete verebiliyorsunuz. Instagram Live Rooms, bu özellik ile beraber bu rahatlığı hedefliyor. Live Rooms’daki oda kurucusu şuanlık diğer kişilerin sesini veya görüntüsüne bir müdahalede bulunamıyor.

Instagram Live Rooms

Ancak ilerleyen günlerde bu özelliklerin de sunulacağı söyleniyor. Instagram, diğer popüler applerdeki özellikleri kendisine verimli bir şekilde uygulaması ile meşhur. Güncelleme ile beraber Instagram’ın Clubhouse kullanıcılarını kendisi bünyesine çekmesi bekleniyor. Ayrıca, Live Rooms katılımcıları oda kurucularına para kazandırabilecek. Oda kurucusuna para kazandırmak isteyen katılımcılar bir rozet satın alıp  oda sahibine yollayabilecek. Ayrıca Instagram canlı yayınlarının bu yeni özellikleri, iOS  ve Android küresel kullanıcılarına da sunuldu.