HyperCharge Geliyor! Xiaomi Yeni Bir Rekor Kıracak

HyperCharge

Akıllı telefon piyasasında oldukça hızlı büyüyen şirketlerinden olan Xiaomi, hızlı şarj teknolojisindeki rekorunu yeniden tazelemeye hazırlanıyor. Daha önceki zamanlarda süper hızlı şarjları ile ilgileri üzerine çeken şirket, şimdi de buna yeni birini daha ekleyeceğini paylaştı. Sosyal medyadan yapılan paylaşımda Xiaomi, yarın HyperCharge hızlı şarj teknolojisini tanıtacağını söyledi.

Çinli şirket şimdilik hızlı şarj teknolojisinde rakipsiz denecek bir konumda. Özellikle son zamanlarda piyasaya çıkardığı kablosuz şarjları, tüm rakip şirketlerinin önünde geliyor. Bununla birlikte Xiaomi, 120W kablolu hızlı şarjıyla da yine lider konumda olan birkaç üretici şirket arasında yer alıyor. Şuan ise şirket, yeni bir hızlı şarj teknolojisiyle önümüze çıkacak ve yeni bir rekor daha kıracak.

Xiaomi’den rekor kıracak HyperCharge teknolojisi

Sosyal medyada paylaşım yapan şirket, HyperCharge teknolojisiyle bir rekor kırmaya hazırlandığını söyledi. Şimdilik bu teknolojinin kablolu mu yoksa kablosuz mu olduğu tarafında net bir bilgi yok. Fakat önceki sızıntılardan yola çıkarak birkaç yorum yapılabiliyor.

Bu senenin başlarında şirketin, 200W hızlı şarj desteği bulunan bir telefonunu piyasaya çıkaracağı yönünde haberler ortaya atılmıştı. Ancak sızdırılan bilgiler sadece akıllı telefonun 200W hızlı şarjı desteklemeyeceğini gösteriyordu. Yani toplam olarak 200W olacak ve bu; kablosuzkablolu ve ters kablosuz şarjı içerisinde bulunduracak.

HyperCharge

Şimdilik Çinli şirketin en hızlı şarjı destekleyen Mi 11 Ultra akıllı telefonu; 67W kablolu ve 67W kablosuz olmak üzere toplamda 144W‘a varan hızlı şarjı destekliyor. Ek olarak 10 watt da kablosuz şarj desteği de mevcut. Muhtemelen Xiaomi şirketi, yarın piyasaya çıkaracağı HyperCharge teknolojisinde de buna benzer bir strateji izleyecektir.