Kapat

Geleceğin Teknolojisi: 2022-4000+

Geleceğin Teknolojisi: 2022-4000+

Geleceğin teknolojisini görme yolculuğunda Elon Musk ve SpaceX’in ilk Starship’i Mars’a gönderdiği ve ilk insan kaşiflerin gelişi için hazırlıkların başladığı 2022 yılında başlıyor.

Geleceğin Teknolojisi Nedir?

NASA’nın Artemis görevinden, Mars’a inen insanlardan ve gezegenler arası internet sisteminin çevrimiçi hale gelmesinden uzay araştırmalarının evrimini görüyoruz.

Starshot Alpha Centauri programının lansmanına ve Mars’ta hayatta kalabilen bitkiler tasarlayan kuantum bilgisayarlara kadar uzanıyor.

Dünya’da teknoloji, kuantum bilgisayarlar ve Neaulink çipleri ile gelişiyor. İnsanlar biyo-basılı organlarla yaşamaya başlıyor. İnsanlar doğumdan itibaren hayatların her bölümünü kaydediliyor iç konuşma kaydı mümkün hale geliyor.

İnsanlar seviye 2 ve seviye 3 medeniyetler olduklarında geleceğe yönelik tahminler ne olacak? NASA’nın warp sürücüsü devreye girdiğinde ve Mars Dünya’dan bağımsızlığını ilan ettiğinde ne olacak? Yıldızların etrafında enerjilerini yakalamak için inşa edilen Dyson yapıları olacak mı? İnsan bilincini alıp kuantum bilgisayar çekirdeğine indirebilen bilgisayarlara güç verecekler mi? İnsanlığın uzaya daha uzaklara gitmesine izin verilecek mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir