Galaxy Z Fold 3 Özellikleri Ortaya Çıktı!

Z Fold 3

Samsung şirketinin üzerinde çalıştığı yeni akıllı telefon hakkında birtakım bilgiler sızdırıldı. Katlanabilir Galaxy Z Fold 3 versiyonundan bahsediyoruz. Çin merkezli bir kaynak bu yaz piyasaya sürülmesi planlanan akıllı cihazın teknik özelliklerini paylaştı.

Galaxy Z Fold 3

ITHome web sitesinin bir yazısına göre yeni amiral gemisi gücünü Qualcomm Snapdragon 888 yonga setinden alacak. Katlanabilir akıllı telefonun kapak ekranı 6.23 inç, ana ekranı ise 7.56 inç boyutunda olacak. Amiral Gemisinin ana ekranın LTPO teknolojisini kullanacağı ve 120 Hz yenilenme oranını destekleyeceği bildirildi.

Galaxy Z Fold 3

Galaxy Z Fold 3 Lansmanı için hedef Temmuz

Yeni amiral gemisi akıllı telefonun ekran altı kamera sistemiyle donatılacağı bilgileri mevcut. Ön kamerada 10 megapiksellik Sony IMX374 sensör kullanılacağı söyleniyor. Arka panelde 64, 12 ve 5 megapiksel sensör kombinasyonundan var olan üçlü kamera modülü olacak.

Samsung şirketinin yeni katlanabilir telefonu 25W hızlı şarj destekli 4.275 mAh batarya, toza ve suya karşı IP53 koruması gibi özellikler de sızıntılar içerisinde yer alıyor. Amiral gemisinin fiyatı konusunda ise henüz hiç bir bilgi mevcut değil. Yeni amiral gemisinin önümüzdeki Temmuz‘da tanıtılması bekleniyor.