Facebook Downpour Interactive Şirketini Satın Aldı

Facebook Downpour Interactive

Facebook Oculus Studios için çalışmalarına zaman kaybetmeden devam ediyor. Facebook son olarakta Downpour Interactive şirketini satın aldığını söyledi.

Facebook’un AR / VR içeriğinden sorumlu olan Başkan Yardımcısı Mike Verdu, bir blog yazısında;

“Oculus Studios ailesinin bir parçası olmak, Downpour Interactive’e Onward topluluğunu Oculus Studios kaynaklarının tam desteğiyle geliştirme ve gelecekte başka projeleri takip etme fırsatı verecek” dedi.

Facebook Downpour Interactive

Başkan yardımcısı Verdu, Downpour Interactive’den herkesin belli bir yeteneği ile Oculus Studios takımına geçeceğini söyledi. Ayrıca, Onward’ın şu anda Oculus Rift, Steam ve Oculus Quest olmak üzere bulunduğu bütün platformlarda desteklenmeye devam edeceğini de söyledi. Facebook Downpour Interactive Şirketini Satın Aldı.

Downpour Interactive’in kurucusu ve CEO’su Dante Buckley, stüdyonun web adresinde Onward’ın hedefinin değişmediğini ve stüdyonun bu satın almayla beraber geliştirme hızını yükseltmeyi planladığını söyledi.

Bu satın alma, Facebook’un Oculus Studios’u yükseltme yönündeki en son hamlesi. Şirket, Kasım 2019 yılında Beat Sabre geliştiricisi Beat Games’i, Şubat 2020’de Sanzaru Games’i ve Haziran 2020’de Lone Echo’nun yaratıcısı Ready at Dawn’ı satın almıştı.