Cybertruck Prototipi Bu Hafta New York’ta

Cybertruck Prototipi

Paylaştığı tweetler ile gündeme düşmeyi başaran Elon Musk, uzun süredir satışa sunulması beklenen ve geçen Kasım ayında kullanıcılara tanıtılan Tesla Cybertruck için yeni paylaşım yaptı. Paylaşılan tweet’te Cybertruck prototipi, bu hafta sonu nerede olacağı belli oldu.

Cybertruck prototipi bu hafta sonu New York’ta olacak

Tesla’nın olağan dışı tasarıma sahip olan aracı Cybertruck, 400 KM ile 800 KM arasında bir menzile sahip. Altı kişinin kamyonda rahat bir şekilde seyahat edebileceğinin altını çizerken; gövdenin ise ultra sert soğuk haddelenmiş paslanmaz çelikten olması da dikkat çeken ayrıntılar arasına giriyor.

Hemen satışa çıkmasını isteyen insanlar Tesla Cybertruck’ın bu hafta sonuna kadar sergilendiği, Manhattan’ın Meatpacking Bölgesi’ndeki bir mağazaya akın etti.

Dikkat çeken diğer gelişme ise Elon Musk’ın bugün Miley Cyrus ile Saturday Nights Live programına katılacak olması. Söylentiye göre Mars İmparatoru programa Tesla Cybertruck ile katılacak. Mağazada protoipi gösterilen aracın resimlerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Cybertruck Prototifi
Cybertruck Prototifi
Cybertruck Prototifi

Tesla Cybertruck fiyatları

39900 dolar – Başlangıç: 400 km menzil ve 7.5 ton çekme kapasitesine sahip. 0’dan 100 km hıza yaklaşık 6.5 saniyede ulaşan araç, arkadan çekişli ve tek motora sahip.

49900 dolar – Orta: 480 km menzil, 10 ton çekme kapasitesi. 0’dan 100 km hıza yaklaşık 4.5 saniyede ulaşıyor. Çift motorlu ve dört tekerden çekişli.

69900 dolar – En gelişmiş model: 800 km menzil, 14 ton çekme kapasitesi. Yaklaşık 2.9 saniyede 0’dan 100 km hıza ulaşıyor. Üç motorlu ve dört tekerden çekiş.