Aptera Yeni Elektrikli Aracı Sol’u Tanıttı

Aptera Yeni Elektrikli Aracı

ABD’de bulunan araç üreticisi Aptera şirketi, geçen aylarda kullanıcıya sunmuş olduğu prototipin sonrasında, Sol yeni elektrikli aracı ile kullanıcılar ile buluşacak. 2 kişilik olan bu otomobil, oldukça geniş hacme ve dikkat çekici özelliklere sahip.

6 ay öncesine kadar, Amerika’da yüksek verimli araç üreticisi Aptera şirketinin güneş enerjisiyle çalışan ve 1.600 km bir mesafe sunan prototip otomobilini sizlerle paylaşmıştık. O otomobilin devamı olarak söyleyebileceğimiz Sol isimli otomobil, bugün ki haberimizin konusu oldu.

Sol, oldukça fazla gelecekten fırlamamış gibi gözüküyor. Bundan dolayı alışmış olduğumuz otomobillerden farklı. 3 tekerlekli bir otomobil olan Sol, pilinin sunduğu inanılmaz menzil mesafesinin yanı sıra içinde bulundurduğu güneş panelleri ile de bataryasının şarj edilmesine ihtiyaç duyulmadan oldukça iyi menziller sunabiliyor.

Aptera Yeni Elektrikli Aracı Fiyatı

Aptera Yeni Elektrikli Aracı  2

2021 senesinin sonlarına doğru satışa çıkması amaçlanan Aptera’nın Sol modeli standart olarak 400 km menzil sunan versiyonu ile satışa çıkacak ve bu versiyonun fiyatı –vergiler hariç– 25 bin 900 dolar (yaklaşık 222 bin 500 TL) olacak. 1.600 km menzil sunan versiyonu için 44 bin 900 dolar (yaklaşık 386 bin TL) ödeme yapmanız gerekecek.