Apple Music HiFi Geliyor! Kayıpsız Ses Sunacak

Apple Music HiFi

Günümüz dünyasında yüz milyonlarca insan en azından bir tane çevrim içi müzik hizmetini kullanıyor ve genellikle standart düzeyde ses tercih ediyor. Bununla beraber bazı hizmetler kayıpsız bir ses kalitesi sunmayı başararak belirli bir kitleye hitap etmeye çalışıyor. Apple Music HiFi de hazırlık içerisine girdi.

Apple Music HiFi

Tidal HiFi ve Spotify HiFi gibi birkaç hizmet kayıpsız ses özelliğiyle belirli bir kitleye seslenmeye çalışıyor. Üstelik bu sistemde biraz daha çok ücret ile gelirlere de katkı yapıyor. Şimdi ise Apple da bu teknolojiyi Apple Music’de test etmeye başladı.

Apple Music

iOS 14.6 beta kodlarında beliren satırlar kayıpsız bir müziğe işaret ediyor. Apple bu satırları kaldırdı fakat paylaşılmasının önüne geçemedi. Geçtiğimiz günlerde Apple Music için 10$ gibi ücretle bir HiFi aboneliği savı ortaya atılmıştı ve kod satırları da bu iddiayı doğrular nitelikte. 

Apple şirketinin bu yeni özelliği iOS 14.6 ile beraber mi sunacağı yoksa yeni AirPods kulaklıkların tanıtılacağı zamanda mı çıkaracağı bilinmiyor. Ayrıca AirPods kulaklıklara özel bir teknoloji desteği ile HiFi servisinin önemli bir alaka noktası olabileceği değerlendiriliyor. Bununla birlikte bazı kaynaklar bu tanımların Dolby Atmos veya Dolby Audio teknolojilerine gönderme yaptığını düşünüyor.