Apple, İPhone İçin Manyetik Pil Geliştirdiğini Duyurdu

İphone için manyetik pil

Apple şirketi İphone için manyetik pil geliştirdiğini duyurdu. Ayrıca ters kablosuz şarjın yakında gelebileceği iddia ediliyor.

Bloomberg raporlarına göre  Apple’ın, MagSafe kullanarak telefonun arkasına manyetik olarak takılan bir pil şeklinde yeni bir iPhone şarj aksesuarı geliştirdiği bildirildi. Bazı prototiplerin dış yüzeyi kauçuk olmasına rağmen, pil takımının Apple’ın önceki iPhone pil aksesuarları gibi koruyucu bir kılıf görevi gördüğü düşünülmüyor . Bloomberg, iPhone serisinin yakın zamanda ters kablosuz şarj özelliği alabileceğini de iddia etti.

İphone için manyetik pil

İphone için manyetik pil, en az bir yıldır geliştirilmekte olduğu düşünülüyor. Ancak paketin aşırı ısındığını düşünen iPhone’un yazılımıyla ilgili geliştirme sorunlarıyla karşı karşıya olduğu bildirildi. Bloomberg , Apple’ın AirPower şarj matını 2019’da duyurulduktan bir buçuk yıl sonra iptal etmek zorunda kaldı. Geliştirme sorunları, yeni pil paketi aksesuarının geciktiği anlamına gelebilir.

Şarj paketi, gömülü bir mıknatıs çemberi yardımıyla telefonun arkasına takılan Apple’ın iPhone 12 MagSafe aksesuar serisinin en sonuncusu olacak. Önceki aksesuarlar arasında duvar şarj cihazlarının yanı sıra manyetik olarak takılan cüzdanlar bulunuyordu. MagSafe’in yalnızca eski hap şeklindeki tasarımı anımsatan bir konektörle Apple’ın dizüstü bilgisayarlarına da geri döndüğü söyleniyor.