Apple AirTags ve MacBooks, 2021’de Piyasaya Sürülecek

apple-yeni-urunler-tanitmaya-hazirlaniyor

Apple AirTag’lerin diğer öğeleri bulmalarına olanak tanıyan Bluetooth LE ve Ultra Geniş Bant (UWB) ile birlikte gelmesi bekleniyor.

Apple AirTags, Apple Silicon içeren yeni MacBook modelleri ve artırılmış gerçeklik (AR) cihazının 2021’de Cupertino merkezli şirketten çıkacak ürünler olacağı söyleniyor. Bilginin, saygın analist Ming-Chi Kuo tarafından paylaşıldığı bildirildi. Yeni AirPod’lar ve mini LED ekranlı cihazlar da boru hattında. Ek olarak, tanınmış bir Apple habercisi, Apple’ın kendisinden geldiği iddia edilen AirTag’lerin 3D animasyonunu paylaştı. Şu an itibariyle Cupertino devi, söz konusu cihazlar hakkında herhangi bir bilgi paylaşmadı.

Analist Ming-Chi Kuo’ya atıfta bulunan MacRumors tarafından hazırlanan bir rapor , Apple’ın Tile benzeri bir izleme cihazı olan AirTag’lerini bu yıl piyasaya süreceğini söylüyor . Bu, kullanıcıların kişisel eşyalarını bulmalarına ve takip etmelerine ve ayrıca etiketli bir öğeden ayrıldıklarında bildirim almalarına olanak tanıyor.

Apple AirTag’ler bir süredir haberlerde yer alıyor ve bu yıl resmiyet kazanacak gibi görünüyor. Tipster Jon Prosser, bir yazılım mühendisi tarafından tespit edildiği söylenen YouTube’daki söylentilere göre AirTag’lerin 3D animasyonunu da paylaştı . 

Animasyonun, AirPod’lar ve diğer aksesuarlar gibi iOS’ta görüneceği söyleniyor . Eylül ayında aynı ihbarcı tarafından paylaşılan görüntüye çok benzeyen beyaz dairesel bir cihazı gösteriyor . Apple AirTag’ler, Bluetooth LE ve Ultra Geniş Bant (UWB) bağlantısını destekleyecek şekilde tasarlanmıştır. Ön kısım tamamen boş görünüyor ve Apple logosu metalik arka tarafta görülebiliyor.

Şirketin bu yıl yeni AirPod’ların yanı sıra yıl boyunca kendi çipine sahip daha fazla MacBook modeli çıkaracağı söyleniyor. Apple’ın bu yıl piyasaya sürülebilecek mini LED ekranlara sahip MacBook modelleri üzerinde çalıştığı da söyleniyor . Geçen yılın Aralık ayının başlarında Kuo, iki yeni MacBook Pro modelinin ve mini LED ekranlı yeni iPad modellerinin 2021’de piyasaya sürüleceğini paylaşmıştı.