App Store Etiketler, Yeni Arama Özelliği Duyuruldu

App Store Etiketler

Apple cihazların uygulama mağazası olan App Store , yeni arama özelliği App Store etiketler geldi. Apple cihazların uygulama mağazası App Store, kullanıcılarına daha iyi bir deneyim sunabilmek adına yeni özelliğini bugün birkaç ülkede devreye soktu.

App Store Etiketler 

Arama etiketleri bize oldukça tanıdık gibi geliyor. Arama yapıldıktan sonra alt bölümde daha iyi bir sonuca ulaşmak adına etiketler gösterildiğini çok fazla uygulamada görmüş olabiliriz. Bu özelliğin piyasaya sürülmesi derin öğrenmeye dayanıyor. Yaptığınız aramalar bir yapay zeka tarafından yorumlandıktan sonra sizlere ulaşmak istediğiniz içeriğin kalitesini sıralanıyor.

App Store çalışanları yeni özelliği Twitter aracılığı ile duyurdu:

Videodan görebileceğiniz üzere aramanın şekillendirilmesi, sonuca etki ediyor. Örnekle “araba oyunu” araması yaptığınızda yarış oyunu mu? demek istediniz, yarış oyunlarını görmek istiyor olabilirsiniz veya araba tamiri oyunları oynamak istiyor olabilirsiniz. Bu niteliği aramaya ekleyebilmek için etiketleri kullanabileceksiniz.

Yeni özellik özellik şu an sadece ABD, Birleşik Krallık ve Avustralya için mevcut. Önümüzdeki günlerde dünya çapında kullanıma açılacaktır.

App Store Etiketler

Yeni özellik için kötü yanlarından biri de her sonuç için etiket sunamaması. Bu durumun önümüzdeki günlerde değişeceğini umuyoruz. Zaten şuan özelliğin yalnızca resmi dili İngilizce olan ülkelerde kullanılmasının sebebi de bu. Türkçe ve tüm diller için gerekli sözlüğün oluşturulmasını bekleyeceğiz.

Sizin yeni App Store arama özelliği hakkında ne düşündüğünüzü merak ediyoruz? Sizce yeni özellik işleri kolaylaştıracak mı?