Kapat

8,7 İnç Ekranlı iPad Mini Pro, H2 2021’De Piyasaya Sürülecek

iPad Mini Pro

Yeni bir rapora göre iPad mini Pro, Apple’ın bir sonraki iPad modeli olabilir. Rapor, şirketin bu yeni iPad modelini 2021’in ikinci yarısında piyasaya sürebileceğini gösteriyor. Ayrıca, çıkarılabilir uçlara ve parlak bir yüzeye işaret eden habersiz bir Apple Pencil görüntüsü de sızdırıldı.

iPad Mini Pro Apple Pencil
Yaklaşan Apple Pencil çıkarılabilir uçla sızdırıldı
Fotoğraf: Twitter / Mr. White

Apple’ın 2021 İlkbahar etkinliğini bu ay düzenleyeceği söyleniyor ve yeni iPad modellerini, yeni AirPod’ları ve hatta yeni bir Apple TV’yi piyasaya süreceği de bu söylentiler arasında yer alıyor.

Güney Koreli blog Naver, ilginç bir şekilde iPad mini Pro olarak adlandırılan bu yeni iPad modeli hakkında bilgi paylaştı . Rapor, bu iPad modelinin Ar-Ge ve planlama aşamalarından sonra gelen ‘tasarım P2‘ aşamasına ulaştığını söylüyor. Rapora göre, her şey yolunda giderse, iPad modeli yakında P3 geliştirme aşamasına geçebilir. Ayrıca iPad mini Pro’nun 2021’in ikinci yarısında tanıtılabileceğini söylüyor.

Dahası, iPad mini Pro’nun 8.7 inçlik bir ekrana sahip olması bekleniyor ve genişliğinin iPad mini’den (2019) daha fazla olduğu söyleniyor.

Söylentilere göre iPad mini Pro modeli büyük olasılıkla iPad mini için oldukça büyük bir güncelleme olabilir, ancak rapor dikey genişliğinin azaltılabileceğini söylüyor.

Analist Ming-Chi Kuo daha önce 2021’in ilk yarısında 8,5 ile 9 inç arasında değişen yeni bir iPad mini modelinin piyasaya sürüldüğünü bildirmişti. Ancak bu yeni rapor, şirketin şu anda yılın ilerleyen zamanlarında piyasaya sürülmek üzere bir iPad mini Pro üzerinde çalıştığını gösteriyor. 

iPad Mini Pro

Mart ayında beklenen Apple Spring 2021 etkinliğinde yeni ve yükseltilmiş bir iPad Pro’nun (2021) lansmanını görebiliriz. Yükseltilmiş bir Apple Pencil’ın yanında piyasaya sürüleceği söylentileri var. Ve şimdi yeni bir Apple Pencil’ın bir görüntüsü, Twitter’da tipster Bay White tarafından sızdırıldı. Kalemin parlak bir yüzeye ve çıkarılabilir bir uca sahip olduğu görülüyor. Bu son patent ayrıca, Apple değiştirilebilir ipuçları yeteneği sayesinde Apple Kalem için önemli bir yeni özellik getireceğini düşündürmektedir. Bu, prob ucunun gelecekte boya, mürekkep ve hatta grafit ile bir uç modülünü destekleyebileceğini ima eder.

İPad Pro’nun (2021) bu ay büyük ölçüde piyasaya sürülmesi bekleniyor. Mini LED ekrana sahip olması ve 5G mmWave desteği içermesi bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir