2022 Porsche GT3 Touring Tanıtıldı! İşte Detayları

2022 Porsche GT3 Touring

Porsche, 2022 GT3 Touring spor otomobilini tanıttı. 3 kapılı spor otomobil, şirketin ikonik modeliyle özdeşleşen tasarımını benimsiyor. Fakat bu tasarım, şuanın en popüler tasarımları ile harmanlanmış durumda. Otomobilin kaputunun altında inanılmaz bir motor bulunan GT3 Touring, ödenecek olan parayı da hakediyor.

Alman otomobil devi Porsche, şimdiye kadar piyasaya çıkardığı en ikonik modeli GT3’ün en son modelinin tanıttı. “GT3 Touring” olarak adlandırılan ve 2022 model olarak gösterilen araç, kelimenin tam anlamıyla bir yer uçağı. Kaputunun altında yatan devasa bir motor taşıyan GT3 Touring, dış tasarımı çizgisiyle de hem GT3’ün geleneksel yapısını koruyor hem de bu geleneksel yapıyı 2020’li senelerin en popüler ögeleri ile birleştiriyor.

2022 model Porsche GT3 Touring, sade bir tasarıma çizgisine sahip gibi görünse bile otomatik olarak açılan spoileri, havalandırma delikleri ve aracın arka tamponunun ortasına konumlandırılmış çift egzoz çıkışı, bu spor otomobile oldukça sert bir hava katıyor. Porsche ile bütünleşen yuvarlak far tasarımı yeni modelde aynı şekilde bulunurken arka tarafta yer alan aydınlatmalar, spor otomobilin arkasında boydan boya uzanıyor.

Karşınızda 2022 Porsche GT3 Touring

2022 Porsche GT3 Touring

3 kapılı spor otomobilin içine baktığımızda, özel tasarım koltuklarla karşılaşıyoruz. Bu koltuklarda bulunan Porsche logosu, nasıl bir otomobilin içerisinde olduğunuzu anlamaya yetmekte. Ön konsola baktığımızda ise deri kaplamanın oldukça fazla olduğu bir tasarımla karşılaşıyoruz. Ayrıca orta tarafta bir multimedya ekranı bulunuyor. Bu multimedya ekranının hemen alt tarafında ise araçtaki özelliklerin kontrol edilmesine yarayan tuşlar bulunuyor. Günümüzde pekte tercih edilmeyen vitese sahip olan GT3 Touring, sade bir iç tasarımıyla geliyor.

2022 Porsche GT3 Touring

2022 model Porsche GT3 Touring spor otomobilinin kaput içerisinde, 502 beygir güce sahip bir motor konumlandırışmış. 469 Nm tork değerine sahip bu motorda, 4.0 litrelik hacmi bulunuyor. 6 silindire sahip olan bu motor, aracın 0-100 km/sa hıza sadece 3,2 saniyede ulaşmasını sağlıyor. Bu arada, bu spor otomobil ile maksimum 317 km/sa hıza çıkabilirsiniz.

2022 Porsche GT3 Touring

2021 senesinin sonuna doğru piyasaya çıkacak olan Porsche GT3 Touring’in başlangıç fiyatı, 161 bin dolar olarak açıklandı…