2022 Mercedes-Benz C-Serisi Çılgın Teknolojisi İle Tanıtıldı

2022 Mercedes-Benz C-Serisi

2022 Mercedes-Benz C-Serisi üst düzey teknolojisi ve elektrikli aktarma organları ile tanıtıldı. Benz’in S-Class teknoloji akıllıları ve standart hafif hibrit gücü üzerine yepyeni kompakt lüks sedan tasarımı oldukça dikkatleri çekti.

2022 Mercedes-Benz C-Serisi

Mercedes-Benz şirketinin uzun süredir devam eden C-Serisi, sedan portföyünün önemli bir parçası olmaya devam ediyor. Mercedes-Benz son beş yılda bir ton yeni teknoloji geliştirdi. Salı günü 2022 Mercedes-Benz C-Serisi ilk piyasaya sürülecek.

Önümüzdeki yılın başlarında ABD bayilerinde satışa sunulacak olan bu en yeni C-Serisi sedan, günümüzün daha küçük ve daha hızlı A-Serisi‘ne oldukça benziyor. Fakat cömert bir dingil-aks oranı ve daha çok “kabin-geriye” tasarımıyla Yeni C sadece yeterince farklı görünmekle kalmıyor, aynı zamanda Benz’in en iyi S-Class‘ını anımsatan daha lüks bir tavır taşıyor.

2022 Mercedes-Benz C-Serisi Fotoğraf Galerisi

Yeni bir platformun üstüne binen ve standart 48 volt hafif hibrit teknolojisini taşıyan 2022 C-Serisi, yalnızca Benz’in M254 2.0 litrelik dört silindirli motoruyla sunulacak. Otomobil dokuz ileri otomatik şanzımana sahip. Fiyatlandırma verileri gibi, yakıt ekonomisi rakamları da modelin satış tarihi yaklaşana kadar yayınlanmayacak, ancak şirket yetkilileri Roadshow’a hafif hibrit elektrifikasyon sayesinde yakıt ekonomisinde% 10-15’lik bir iyileşme sağladıklarını söylüyor

Mercedes henüz tam performans özelliklerini açıklamadı ancak bir alıcının arkadan çekişi veya 4Matic dört tekerlekten çekişi seçip seçmediğine bakılmaksızın, Alman otomobil üreticisi, elektronik olarak sınırlı bir yolda 0’dan 100 km / saate 5,9 saniyelik bir sürede çıkıyor. 2022’nin biraz daha yavaş hızlanmasının yeni modelin daha büyük ve muhtemelen daha ağır boyutuyla bir ilgisi olabilir. C-Serisi’nin yeni, daha sert platformu biraz daha uzun 112,8 inçlik bir dingil mesafesi üzerinde sürüyor ve 187 inç’te gövde 2,5 inç daha uzun.

Mercedes, ikinci sıra tavan boşluğunun 0,5 inç, arka diz mesafesinin neredeyse 1,5 inç arttığını ve 1,9 inç daha geniş arka parça sayesinde daha fazla omuz alanı olduğunu söylüyor.