12.9 inçlik iPad Pro Yazın Dağıtılmaya Başlanacak

12.9 inçlik iPad Pro

Apple şirketinin iPad tarihinde en önemli teması yaptığı ve performans yönünden rakipsiz bir pozisyonda taşıdığı 12.9 inçlik yeni iPad Pro yazın piyasaya sürülecek. Üretimde birtakım gecikmeler olduğu için ürünün gönderim tarihleri de ortaya çıktı. 

12.9 inçlik iPad Pro

12.9 inçlik iPad Pro Yaz ortasında geliyor

Apple M1 işlemcisi ile performansın doruklarına kadar çıkan Yeni iPad Pro modeli ayrıca Mini LED ekranıyla rakiplerine karşı bir ilke imza atıyor. Bununla beraber Mini LED ekranların üretiminde sorunlar olduğu biliniyordu. Diğer yönden global yonga krizi tabi ki de üretimi oldukça etkiliyor. 

ABD Apple Store aracılığı ile siparişe başlayan yeni iPad Pro’yu dağıtım süresi iki ay olarak belirlenmiş. Yani takribi olarak Temmuz’un ortalarına denk geliyor. Türkiye’de ise bir zaman dilimi mevcut değil. Muhtemel bir şekilde kapasiteye göre bölge bölge dağıtım tarihleri belirlenecek. 

11 inçlik standart iPad Pro modeli için ise henüz bir erteleme bulunmuyor. Sipariş verenler ay sonunda ürünü sahip olabilecek fakat ülkemiz için henüz zaman belirlenmiş değil. Muhtemelen önümüzdeki ay siparişler açılacaktır.